Wielkie Wyprawy - Spotkania z Podróżnikami - Jaś Wędrowniczek - Rymanów

2021-11-20 Wielkie Wyprawy - Spotkania z podróżnikami

WIELKIE WYPRAWY - SPOTKANIA Z PODRÓŻNIKAMI


Rzuć wszystko i przyjedź do Rymanowa :)


PRELEKCJE, PROJEKCJE FILMÓW, SPOTKANIA, ROZMOWY


Dzień II sobota - 20 listopada 2021r.Naszymi Gośćmi będą:
Kacper Porembski, Kamila Kielar, Zbyszek Bąk, Maciej Tarasin, Robert Kulik, Michał Pycio


PROGRAM:

SOBOTA – 20.11.2021

15:00-21:00 BLOK DLA STARSZYCH

15:00 - 16:00 Kacper Porembski „Norwegia - bez planu, bez pieniędzy. Przed siebie, w głąb siebie"

16:00 - 17:30 Kamila Kielar "Kropla w Morzu"

17:30 - 18:30 Zbyszek Bąk  „Australia, Nowa Zelandia, Tasmania”

18:30 - 20:00 Maciej Tarasin "Malowidła Naskalne Chiribiquette"

20:00 – 21:00 Robert Kulik  autor powieści "Odludek. Solitary Soldier. "Afganistan"
- opowieść żołnierza... ppłk Michał Pycio  oficer sił specjalnych, dowódca misji bojowych
w Afganistanie i Iraku.

WSTĘP NA SOBOTĘ – w cenie:  30zł/osoba (liczba biletów ograniczona)


Kacper Porembski "„Norwegia - bez planu, bez pieniędzy. Przed siebie, w głąb siebie" -
reżyser, muzyk, podróżnik. Już od dziecka szukał przygód w pobliskich Beskidzkich lasach. Jako sportowiec i harcerz rozwijał swoją ciekawość do gór i podróży. Miał zostać oficerem Państwowej Straży Pożarnej lecz w trakcie studiów zdecydował się zostawić wszystko i wyruszyć w nieznane. Ta decyzja diametralnie zmieniła jego podejście do życia oraz nadała mu nowy kierunek. Wędrując przez północną Norwegię trafił na plan filmu fabularnego, gdzie uważnie przyglądał się pracy na planie. Tam zdecydował, że zostanie reżyserem. Jednocześnie liczne emocje i doświadczenia podróży zaczął opisywać w swoich piosenkach. Teraz mieszka w Warszawie i każdego dnia rozwija swój twórczy warsztat. Kiedy tylko może, wyjeżdża z miasta i rusza w poszukiwaniu kolejnych przygód. Kacper weźmie swoją gitarę oraz filmy i opowie o tym jak podróż w nieznane pomogła mu odnaleźć siebie. Będzie to historia licznych wzlotów i upadków. Pełna radości i dumy ale również zwątpienia i samotności.Kamila Kielar  "Kropla w Morzu"
- Pisze, opowiada i występuje na polskich i zagranicznych festiwalach. Specjalizuje się w wyprawach reporterskich i adventure, zwłaszcza na dalekiej północy. Fotografuje dzikie zwierzęta, najchętniej niedźwiedzie.
Wyprawa nad Morze Aralskie to opowieść nie tylko o jednej z największych katastrof ekologicznych XX wieku, ale przede wszytskim punkt wyjścia do mówienia o coraz bardziej naglącym problemie wody. O rozmiarze tragedii przypomina gruba warstwa soli i pestycydów na ziemi, bagniste, śmierdzące brzegi i opuszczone wioski rybackie. A gdzieniegdzie i wielkie, nowoczesne instalacje montowane właśnie na aralskich pozostałościach.Wyjazd miał też aspekt przygodowy, wyprawa rowerami przez stepy jest wyzwaniem samym w sobie – logistycznym i kondycyjnym. Stepowe drogi są piaszczyste, suche, nieoznaczone. Dziesiątki wyjeżdżonych w różnych kierunkach ścieżek utrudniają nawigację. Jeżdżenie rowerem w takich warunkach najbardziej utrudnia konieczny zapas wody.Maciej Tarasin "Malowidła naskalne Chiribiquete" - eksplolator Amazonii, polski podróżnik kajakowy od kilku lat po cichu dokonuje wielu odważnych i interesujących spływów. Chiribiquete to święte miejsce Indian zamieszkujących niegdyś obszar Północno - Zachodniej Amazonii. Ściany skalne na tym obszarze pokrywają niezwykłe, oniryczne malowidła sprzed tysięcy lat. W latach 2013-2019. Maciej Tarasin sześciokrotnie eksplorował te tereny w poszukiwaniu malowideł nie odkrytych wcześniej przez archeologów. Najpierw zatrzymany przez partyzantów z FARC, później ukąszony przez jadowitą żararakę. Co roku wracał. Czy za szóstym razem udało się odnaleźć malowidła?Robert Kulik "Odludek SOLITARY SOLDIER " - Umiejętność zaglądania pod powierzchnię zdarzeń i wyławiania spod niej niebanalnych znaczeń sprawia, że świat, do którego zaprasza Czytelnika, jest wielowymiarowy, barwny i pełen zagadkowych tropów. To kunsztowna konstrukcja, która mogła powstać w umyśle wolnym od schematów, swobodnie wypuszczającym się w nieznane przestrzenie, by napotkane znaleziska poddawać własnej obróbce, intuicyjnie, lecz śmiało wypełniać nową treścią, nadając jej ciekawą formę. Uważny wobec człowieka i jego natury, przenikliwy obserwator pokazuje złożoność rzeczy i zjawisk w sposób otwierający na nowe o nich myślenie.
Powieść o chłopcu, który usiłował zostać żołnierzem, i człowieku, który przechodzi swoją drogę. Od zachwytu ideą przez obłęd odkrytego absurdu do gorzkiego smaku rozczarowania. Finał jednak nie jest oczywisty.Czy stąpając po śladach bohatera, błądząc z nim jego ścieżkami, Czytelnik dotrze do tego samego co on celu? Dojdzie do tych samych wniosków?

Gość spotkania z powieścią Odludek. Solitary Soldier - ppłk Michał Pycio oficer sił specjalnych, dowódca misji bojowych w Afganistanie i Iraku.
Zbigniew Bąk " Austrlia, Nowa Zelandia, Tasmania" -  z powodzeniem łączy prowadzenie dwóch firm z realizacją własnych marzeń i pasji. Góry zamieszkały w jego sercu od pierwszych lat młodości gdy jako 7 latek wędrował przez Tatry wraz z rodziną. W późniejszych czasach wraz z własną drużyną harcerską przemierzał polskie i czesko-słowackie góry zaczynając od Bieszczad a na Sudetach skończywszy.  Płetwonurek, fotograf, uprawia strzelectwo sportowe, żeglarstwo, boks.  Swoimi pasjami skutecznie zaraża innych poprzez działalność Stowarzyszenia Klub Alpinistyczny "Homohibernatus" zajmującej się organizacją wyjazdów i wypraw we wszystkie zakątki naszego globu. Na szczyt Mount Everest zorganizował 6 wypraw na których na szczycie stanęło 11 uczestników co stawia go w pierwszym szeregu najskuteczniejszych organizatorów w Polsce w Himalajach. 


Stoiska

* żywność ekologiczna Jasiowa Piwniczka - Posmakuj Bieszczad

Osoby/firmy zainteresowane wystawieniem swojej oferty podczas Imprezy "Wielkie Wyprawy - Spotkania z Podróżnikami" proszone są o kontakt pod nr tel. 609 729 629 lub mailowo: justyna.szepieniec@jas-wedrowniczek.pl

Firmy zainteresowane promocją własnej marki w formie Sponsora Imprezy "Wielkie Wyprawy - Spotkania z Podróżnikami" proszone są o kontakt pod nr. tel. 609 729 629 lub mailowo: justyna.szepieniec@jas-wedrowniczek.pl

 

Zabawa z nagrodami:

Wśród uczestników Imprezy "Wielkie Wyprawy - Spotkania z Podróżnikami" zostanie przeprowadzona zabawa z nagrodami, w której do wygrania będą min: 2 pakiety pobytowe w Hotelu Restauracji Jaś Wędrowniczek, 2 karty prezentowe o wartości 50zł, 10 x paczka z Jasiowej Piwniczki.


REZERWACJA BILETÓW:

Recepcja „Jaś Wędrowniczek” – tel.: 13 43 567 33, 603 364 444
e-mail: hotel@jas-wedrowniczek.pl

Możliwość zakupu biletów bezpośrednio przed wydarzeniem.

Ceny biletów (liczba biletów ograniczona)

Piątek- Dni Otwarte dla Szkół 10zł/os
Blok dla dzieci: niedziela 20zł/os.

Karnet dwudniowy dla dzieci 35zł/os.

Blok dla dorosłych:
piątek: 20zł/os.    dzieci do 15-roku życia wstęp free porą wieczorową ~Kup Bilecik~
sobota 30zł/os.    dzieci do 15-roku życia wstęp free porą wieczorową  ~Kup Bilecik~
niedziela 45zł/os. dzieci do 15-roku życia wstęp free porą wieczorową~Kup Bilecik~

Karnet 3-dniowy (piątek, sobota, niedziela) 85zł/os.

Osoby, które wykupią karnet 3-dniowy do dnia 14 listopada - cena 75zł/os.

 

Każdy z Gości otrzyma opaski w odpowiednich kolorach, które będą zobowiązywały do zachowania godzin.

Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad.

 

Gastronomia:

Dostępna dla Państwa będzie sala restauracyjna.

W sobotę od godziny 15:00 oraz w niedzielę od godziny 9:00 rano pod wiatą będzie działał grill z możliwością zakupu dań gorących, zimnych i ciepłych napojów.

W sobotę oraz w niedzielę będzie otwarty Jaś Burger

Zapraszamy na naszą pyszną, zdrową kuchnię Jasia Wędrowniczka.

 

 Wszystkie wydarzenia organizujemy z zachowaniem wszelkich zasadach i ograniczeń sanitarnych, na bieżąco dostosuwujemy się do aktualnych zalecień w związku z pandemią.


SPONSORZY:

   LYOFOOD                    Hypoxico Altitude Training Systems            Polski producent odzieży sportowej                  PIB NOWUM Michał Komsta                                    
                                                                                                                      Lokalna marka o zasięgu międzynarodowym

                                                                                                                                                 
             LO-STARK                                                 Karpacka Państwowa Uczelnia                      Ergo Ubezpieczenia Podróży
                                          
„Hypoxico
to niekwestionowany lider w produkcji systemów do treningu w symulowanych warunkach wysokościowych. Oferuje najwyższej jakości produkty ukierunkowane na trzy najbardziej efektywne metody treningu: spanie w namiocie wysokościowym, przerywana ekspozycja na duże wysokości oraz trening w symulowanych warunkach wysokościowych. Generatory hipoksyjne marki Hypoxico w połączeniu z namiotami lub akcesoriami treningowymi od dziesięcioleci pomagają wspinaczom wysokogórskim lepiej przygotować się do wypraw poprzez wcześniejszą aklimatyzację i poprawę wydolności.”


FUNDATOR NAGRÓD:

            GOOD SPORTPATRONAT:
Burmistrz Gminy RymanówPATRONAT MEDIALNY:

      
          ZAPRASZAMY
:)