śniadanie w hotelu Jaś Wędrowniczek - Jaś Wędrowniczek - Rymanów

JAŚ WĘDROWNICZEK Śniadanie w hotelu – co lubimy, co jadamy?

W wielu hotelach śniadanie dostępne jest w formie otwartego szwedzkiego stołu, który umożliwia wybór różnorodnych składników. Hotel Restauracja Jaś Wędrowniczek słynie z bogatego bufetu szwedzkiego, uwielbianego zarówno przez gości hotelowych, jak i gości  szukających smacznego pomysłu na śniadanie w trasie. Duża różnorodność, dbałość o jakość składników, pyszna kawa i produkty serwowane na  na ciepło (m.in. jajecznica, pancakesy, omlety, racuchy, kiełbaski) – oto czego mogą spodziewać się Goście hotelu Jaś Wędrowniczek.

Najważniejszy posiłek dnia

Szwedzki stół to niewątpliwie król hotelowych śniadań – uwielbiany przez dzieci i dorosłych, daje możliwość zaspokojenia potrzeb każdego z Gości. Śniadanie stanowi nieodłączny element każdego hotelowego pobytu. To nie tylko chwila, w której możemy posilić się przed dniem pełnym przygód czy obowiązków, ale także okazja do relaksu, cieszenia się smakami i rozpoczęcia dnia w przyjemny sposób.

Dla miłośników wyszukanych smaków, przygotowaliśmy także specjalne pozycje śniadaniowe w Menu restauracji Jaś Wędrowniczek: croissant z mozzarellą, rukolą, pomidorami i bazyliowym pesto; puszyste pancakes z konfiturą z jasiowej piwniczki, z miodem i owocami czy sadzone jajka na chrupiącej grzance z bekonem i awokado.

Godziny śniadania w Hotelu i Restauracji Jaś Wędrowniczek

Śniadanie to najważniejszy ze wszystkich spożywanych w ciągu dnia posiłków. Od wielu lat w hotelu Jaś Wędrowniczek śniadanie serwowane jest w tych samych, dogodnych dla Gości godzinach.

Śniadania serwowane są od godziny 7:00 do godziny 11:00.

Goście, którzy muszą wyjechać wcześniej, mogą liczyć na śniadanie w formie lunch boxu – z hotelu i restauracji Jaś Wędrowniczek nikt nie wyjeżdża głodny.

Jakie zasady obowiązują przy szwedzkim stole ?

Podczas śniadania w formie bufetu, tak jak przy każdej kulinarnej sytuacji, obowiązują pewne  zasady savoir-vivre. Zasady nie są ustalane dla samych zasad, ale dla większego porządku przy stole, który służy wszystkim Gościom. Choć w przypadku bufetów zazwyczaj samemu wybieramy potrawy, warto pamiętać o kulturze i porządku. Przede wszystkim nie popędzaj innych Gości, którzy stoją przed Tobą w kolejce do konkretnej potrawy. Z drugiej strony opóźnianie i tworzenie zatorów również nie jest mile widziane. Pamiętajmy, by maksymalnie wpuścić przed sobą jedną znaną nam osobę, natomiast nietaktem jest trzymanie miejsca dla całej grupy. Kiedy już dotrzemy do naczyń i jedzenia, koniecznie weźmy serwetkę i podłóżmy pod nasz talerz. Kiedy przyjdzie nasza kolej na nakładanie produktów, pamiętajmy, że lepiej jest nałożyć mniej, a jeśli będziemy jeszcze głodni, możemy podejść drugi raz. Wybierając jedzenie, nie kładź na talerz więcej, niż jesteś w stanie zjeść, aby uniknąć marnowania żywności. Nakładaj poszczególne przekąski tak, by nie robić bałaganu i nie brudzić. Nie przebieraj w pieczywie i nie dotykaj jedzenia rękoma, korzystaj z dostępnych sztućców.

Nie mieszaj również jedzenia na talerzu. Słodki rogalik nie powinien być na tym samym talerzu, co wędlina. Brudne naczynia posprząta kelner, nie zatrzymujmy go jednak, kiedy niesie czyste danie. Zachowanie tych kilku podstawowych i taktownych zasad sprawi, że śniadanie w hotelowej restauracji będzie przebiegało spokojnie, bez chaosu, a także z wysoką klasą i kulturą. Pamiętajmy, że to jak zachowujemy się przy stole, świadczy o nas samych.

Podczas hotelowego śniadania warto pamiętać o zachowaniu ciszy i spokoju. Unikaj głośnych rozmów, również przez telefon. To chwila, w której nie tylko Ty, ale także inni Goście chcą cieszyć się spokojem w czasie posiłku. Dotyczy to również dzieci. Owszem, maluchy czasem ciężko poskromić, lepiej jednak zwracać uwagę na swoje pociechy w miejscu publicznym, dbać o to, by nie biegały po restauracji, a przede wszystkim nie przeszkadzały innym gościom. Bieganie po restauracji to zły pomysł także, a może przede wszystkim, ze względu na bezpieczeństwo dzieci – kelner nosi często gorące rzeczy, a zderzenie może mieć naprawdę przykre konsekwencje.

Jeśli masz alergie pokarmowe lub specjalne preferencje żywieniowe, warto wcześniej poinformować naszą obsługę hotelową. Nasz Hotel oraz Restauracja Jaś Wędrowniczek jest przygotowana na obsługę gości z różnymi potrzebami żywieniowymi, dlatego wcześniejsza informacja pozwoli uniknąć nieporozumień i przygotować odpowiednie posiłki.

Życzymy smacznego!

Sprawdź nasze menu