Atrakcje okolicy Uherce Mineralne - Jaś Wędrowniczek - Rymanów

JAŚ WĘDROWNICZEK Uherce – Drezyny rowerowe

47

Atrakcje okolicy Uherce Mineralne

Mała wieś – wielkie pomysły.

Pomysłowość i determinacja Janusza Demkowicza sprawiły, że w tej niewielkiej Bieszczadzkiej miejscowości powstało kilka,  ważnych dla regionu, atrakcji turystycznych.

Drezyny rowerowe

Specjalnie zaprojektowane drezyny rowerowe pokonują trasę 46 km. Pomysłodawca projektu „Bieszczadzkie drezyny rowerowe”  przekonał do swojej inicjatywy wójta Olszanicy i Polskie Linie Kolejowe. Pomysł okazał się strzałem w 10, o czym może świadczyć duża liczba turystów i wyróżnienie Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, która w 2015 roku uhonorowała drezyny nagrodą w konkursie Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podkarpackiego

Zagroda Magija TWÓRCZE BIESZCZADY

Goście Zagrody mogą uczestniczyć w ciekawych zajęciach, właściciele organizują m.in. warsztaty garncarskie, wypiek w wiejskim piecu, warsztaty bibułkarskie, warsztat malarstwa na szkle.

Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła

Jest to interaktywne muzeum ginących zawodów, powstałe w budynku starej szkoły w Uhercach Mineralnych. Można się tutaj „nauczyć” dawnej kaligrafii, garncarstwa czy też upiec proziaka w piecu opalanym drewnem. Na piętrze muzeum zastosowano nowoczesne techniki wystawiennicze m.in. można tu zobaczyć hologramy. Niezwykle ciekawie prezentuje się też elewacja budynku, ozdobiona atrakcyjnym muralem 3D, nawiązującym do tematyki dawnego rzemiosła.