Edward Marszałek - Jaś Wędrowniczek - Rymanów

JAŚ WĘDROWNICZEK Edward Marszałek

JAŚ WĘDROWNICZEK
Znani w Jasiu

EDWARD MARSZAŁEK 

11 marca 2009r

Leśnik i artysta

Edward Marszałek - przewodnik beskidzki, ratownik GOPR, rzeźbiarz, fotograf i kolekcjoner. Absolwent Technikum Leśnego w Lesku, Wydziału Prawa UMCS i Studium Podyplomowego „Ochrona parków narodowych” na SGGW w Warszawie, oraz studiów doktoranckich w Instytucie Badawczym Leśnictwa także w Warszawie.
 Gra w brydża, jego pasją jest fotografia i publicystyka leśna. Wśród licznych hobby jest też turystyka i muzykowanie. W wolnych chwilach rzeźbi i maluje na szkle.
Gra na gitarze, na trąbce myśliwskiej, ma w domu trombitę wykonaną z drewna jaworowego. Jest członkiem Polskiego Związku Fotografików Przyrody oraz krośnieńskiego Fotoklubu, działającego przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. Jego prace (fotografie, rzeźba i malarstwo na szkle) były wystawiane na 8 ekspozycjach w Krośnie, Krościenku Wyżnym, Łodzi, Krakowie, Warszawie w Galerii na Kruczej oraz w Ośrodku Kultury Leśnej w Głuchowie koło Poznania.
Pracuje w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, gdzie m.in. pełni funkcję rzecznika prasowego. Mieszka w Krościenku Wyżnym. Był jednym z założycieli Stowarzyszenia Kulturalnego Dębina, obecnie jest jego prezesem oraz redaktorem naczelnym miesięcznika („Dębina”) wydawanego przez to stowarzyszenie.
Pełni również funkcję redaktora naczelnego Echa Połonin.