Antoni Panek - Jaś Wędrowniczek - Rymanów

JAŚ WĘDROWNICZEK Antoni Panek

JAŚ WĘDROWNICZEK
Znani w Jasiu

ANTONI PANEK

Fotograf i miłośnik przyrody


Antoni Panek - pochodził z Górnego Śląska. Przyroda interesowała go zawsze, ale całe jej piękno dostrzegł dopiero, gdy kilkanaście lat temu zamieszkał w Krośnie. Urzeczony tutejszymi krajobrazami, zaczął zajmować się ich fotografowaniem. Według Antoniego Panka, przyroda to niekończący się temat.- To ciągłe dostrzeganie czegoś innego. Każda pora roku, każdy wieczór i poranek mają coś niepowtarzalnego- mówił.

Swoje prace wystawiał w Krośnieńskim Domu Kultury / obecnie "RCKP"/,w Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej, fotogalerii Grudysz w Krośnie, a także w Koszycach na Słowacji w 2007 Roku. Uczestnik Podkarpackich konfrontacji fotograficznych w Rzeszowie. Bral udział w kilku edycjach Ogólnopolskiego Konkursu "Leśne Fotografia" organizowanego przez RDLP w Krośnie, zdobywając Wyróżnienia Specjalne od: Marszałka Województwa Podkarpackiego, Tygodnika "Nowe Podkarpacie" i dwukrotnie od TVP Rzeszów.

Zdjecia jego wykorzystano w licznych kalendarzach. W swoim dorobku ma dwa kalendarze autorskie, w tym jeden sponsorowany przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Prace Panka upiększają album "W lasach Podkarpacia" wydany przez RS-Druk w Rzeszowie. Jest współautorem folderów oraz fotoblogu promującego Iwonicz Zdrój. Antoni Panek był członkiem Fotoklubu RCKP w Krośnie. 

Zmarł 12.08.2015r., przeżywszy 69 lat.

W Jasiu Wędrowniczku był częstym gościem.