Wielkie Wyprawy - Spotkania z podróżnikami - Jaś Wędrowniczek

2021-11-21 Wielkie Wyprawy - Spotkania z podróżnikami

WIELKIE WYPRAWY - SPOTKANIA Z PODRÓŻNIKAMI


Rzuć wszystko i przyjedź do Rymanowa :)


PRELEKCJE, PROJEKCJE FILMÓW, SPOTKANIA, ROZMOWY

Dzień III niedziela - 21 listopada 2021r.


Naszymi Gośćmi będą:
Śnieżne Psy, Pola i Michał, Zamieszańcy, Tomasz "Cienki" Cienkus, Kamila Kielar, Rafał Fronia oraz Denis Urubko


PROGRAM:

NIEDZIELA – 21.11.2021

10:00-12:30 BLOK DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

10:00 Śnieżne Psy  spotkanie z 16-stoma psami zaprzęgowymi

10:30 - 11:30 POLA I MICHAŁ "Król Pakal Wielki i Cywilizacja Majów"/prelekcja, slajdowisko

11:30 - 12:30 Zamieszańcy - Koncert

** wśród dzieci, które przyjdą ubrane na spotkanie w zwierzątka rozlosujemy atrakcyjne nagrody

WSTĘP NA NIEDZIELĘ – w cenie:  20zł/osoba (dziecko, osoba dorosła) (liczba biletów ograniczona)

 
Śnieżne Psy
- od godziny 10:00-16:00 w ogrodzie Jasia będzie możliwość przejażdżki psim zaprzęgiem.
                        Płatność bezpośrednio u właścicieli psiaków - cena 15zł/os.NIEDZIELA – 21.11.2021

14:00- 19:30 BLOK DLA STARSZYCH

14:00 - 15:00 Tomasz „Cienki” Cienkus "Poszukując domków z piasku i gliny" Mali/Burkina

15:00 - 16:30 Kamila Kielar "W poszukiwaniu niedźwiedzi"

16:30 - 18:00 Rafał Fronia "Spieszmy się kochać góry, tak szybko umierają"

18:00 - 19:30 Denis Urubko "Samotność na 8000" ("The Loneless over 8000")

WSTĘP NA NIEDZIELĘ – w cenie:  45zł/osoba (liczba biletów ograniczona)

 

POLA I MICHAŁ "Wyprawa na kilka kontynentów. Pola i Michał to 10-cio letni podróżnicy, bliźnięta. Od kilku lat podróżują z rodzicami po Świecie. Zwiedzili już kilka kontynentów (Azję, Afrykę, Europę a także Amerykę Środkową i Bliski Wschód) jednak nadal czują niedosyt i chcą odkrywać Świat.
Zarażają pozytywną energią do rodzinnego podróżowania, poznawania świata, pomagania sobie nawzajem oraz wspierania potrzebujących.
W niedziele odbędzie się prelekcja pt. " Król Pakal Wielki i Cywilizacja Majów" - w trakcie prelekcji zabierzemy widzów na wyprawę do Ameryki Łacińskiej
a
tematem przewodnim będzie Cywilizacja Majów, poznamy m.in.: ciekawostki z tej części świata, cywilizacje prekolumbijskie, osiągnięcia naukowe Majów i przyrodę Ameryki Środkowej.
Podczas prelekcji emisja filmu, prezentacja. rozmowy z uczestnikami.
Śnieżne Psy -
od godziny 10:00-16:00 w ogrodzie Jasia będzie możliwość przejażdżki psim zaprzęgiem. Płatność bezposrednio u właścicieli psiaków - cena 15zł/os.

Alaskan Husky o imionach -
Jaffar, Daisy, Skiper, Chester, Rico
Mieszanka Malamuta z Husky o imionach - Moris, Rassti, Milka
Siberian Husky o imionach - Heidi, Tajga, Dexter, Bella
Łajka Jakucka o imionach - Draco, Kinia, Nirvana, Nuria


Śnieżne
– Psy to firma prowadzona przez byłego zawodnika wyścigów psich zaprzęgów oraz technika weterynarii i magistra fizjoterapii, powstała z pasji do psów i związanych razem z nimi sportów oraz propagowania zdrowego stylu życia połączonego z towarzystwem psiej sfory i dobrej zabawy. Ponadto zajmujemy się hodowlą psów rasowych, głównie ras zaprzęgowych czyli Siberian Husky oraz Łajka Jakucka, ale również psów towarzyszących jak Szpic Wilczy czy Szpic Miniaturowy Pomeranian. Nasza przygoda rozpoczęła się lata temu, od pojawienia się w domu pierwszego psa zaprzęgowego rasy  Alaskan Malamute. Z czasem nasza ludzko-psia rodzina powiększała się o kolejne czworonogi, z którymi braliśmy udział w zawodach zdobywając między innymi II Wicemistrzostwo Polski. Aktualnie dzielimy się swoją pasją z innymi, dając możliwość poznania bliżej ras zaprzęgowych, oraz uczymy właścicieli jak należy współpracować z psem pracującym. Nasze psy są członkami rodziny, dzięki czemu darzymy się wzajemnym zaufaniem i możemy pokazywać innym, że pies to nie tylko zwierzątko, z którym należy wyjść na spacer, ale towarzysz dnia codziennego, wpływający w niesamowity sposób na życie człowieka zarówno pod względem psychicznym, fizycznym jak i w dużej mierze społecznym.

Program:

  • instruktaż jak prawidłowo zapoznać się z psem,
  • czas na zapoznanie się  z psami,
  • opowiadanie o rasach psów zaprzęgowych i ich różnicach w budowie i wykorzystaniu w pracy,
  • rozmowa z psem – jak się komunikować z naszym czworonogiem,
  • omówienie sprzętu przeznaczonego do sportu psich zaprzęgów,
  • instruktaż jazdy na saniach / wózkach czterokołowych,
  • przejażdżki psim zaprzęgiem na specjalnie wyznaczonej trasie

"Zamieszańcy"

Denis Urubko "Samotność na 8000" ("The Loneless over 8000")- z zawodu oficer w armii kazachskiej, filmowiec, profesjonalny sportowiec, dziennikarz, pisarz, wykładowca, trener. Bez użycia butli tlenowych zdobył Koronę Himalajów jako piętnasty człowiek w historii, oprócz tego dokonał 10 wejść na szczyty siedmiotysięczne i 34 wejścia solowe.
W latach 1998-2001 był wybierany najlepszym alpinistą w Kazachstanie, a w latach 1997-99 zwyciężał zawody na szybkość rozgrywane na górze Amangelda.
W 1999 w ciągu 42 dni zdobył wszystkie pięć szczytów wymaganych dla uzyskania tytułu Śnieżnej Pantery. Jego partnerami wspinaczkowymi byli między innymi Simone Moro, Siergiej Samojłow.
Jeden z najlepszych wspinaczy na świecie w ostatnich dziesięcioleciach. Człowiek o wielkiej charyzmie i własnej filozofii himalaizmu, wiele razy budzący kontrowersje w środowisku. Sam o sobie mówi: „Czasem jestem cyniczny, bywam okrutny, nie patrzę na góry i wspinaczy przez różowe okulary, krytycznie oceniam cudzy egoizm i nieodpowiedzialność, często łamię schematy, nie cierpię politycznej poprawności, ale zawsze będę odpowiadał na wezwanie pomocy. I będę wdzięczny tym, którzy mimo ryzyka ruszą ze mną, by uratować innego człowieka”.Tomasz "Cienki" Cienkus "Poszukując domków z piasku i gliny" Mali/Burkina -
urodzony ze Słońcem w znaku Barana optymista. Podróżnik, dziennikarz, fotograf, pilot wycieczek, ale przede wszystkim globtroter z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Afryka to odległy kontynent, tajemnicza cywilizacja, niepojęta dla Białych kultura. Niekiedy może wydawać się jednorodna, lecz w rzeczywistości bardzo różnorodna i kolorowa. W swojej zachodniej części czasem przysłonięta piaskiem saharyjskim unoszącym się nad rzeką Niger, czasem skąpana w oślepiającym słońcu, czasem magiczna... Autor zaprasza na wyprawę do Mali i Burkina Faso.


Kamila Kielar  "W poszukiwaniu niedźwiedzi" - Pisze, opowiada i występuje na polskich i zagranicznych festiwalach. Specjalizuje się w wyprawach reporterskich i adventure, zwłaszcza na dalekiej północy. Fotografuje dzikie zwierzęta, najchętniej niedźwiedzie. Wyprawa została nagrodzona przez National Geographic Traveler oraz Kolosem w kategorii „Podróż Roku” i uhonorowana najlepszym pokazem Kolosów. „Biało na czarnym” to samotna wyprawa kajakiem morskim po Pacyfiku w poszukiwaniu najrzadszego typu niedźwiedzi na świecie, tak zwanych niedźwiedzi duchów. Dzięki rzadkiej mutacji niedźwiedzie czarne są całkowicie białe i nie są to albinosy. Żyją w soczyście zielonych północnych lasach deszczowych, więc białe zwierzęta wyglądają w nich całkowicie nierealnie.

Rafał Fronia "Śpieszmy się kochać góry, tak szybko umierają" - Jeleniogórzenin, z zawodu kartograf. Z zamiłowania maratończyk a z pasji pisarz. W Górach spędził ponad 30 lat, wiele wypraw: w Kaukaz, Pamir, Andy, Himalaje i Karakorum, uczestnik kilkunastu wypraw ośmiotysięcznych, w tym w ramach programu PHZ, m.in. trzech zimowych wypraw w Karakorum.
Świat zmienia się w takim tempie, że możemy to obserwować za naszego życia. Badania, opinie i wnioski z tego co dzieje się z naszą planetą dotyczą jednak tylko tych stron, gdzie prowadzone są obserwacje a Góry najwyższe, zwłaszcza Karakorum to nieznana kraina. Tam jednak dzieją się rzeczy niesamowite, Góry jakie znamy... umierają.Stoiska

* żywność ekologiczna Jasiowa Piwniczka - Posmakuj Bieszczad

Osoby/firmy zainteresowane wystawieniem swojej oferty podczas Imprezy "Wielkie Wyprawy - Spotkania z Podróżnikami" proszone są o kontakt pod nr tel. 609 729 629 lub mailowo: justyna.szepieniec@jas-wedrowniczek.pl

Firmy zainteresowane promocją własnej marki w formie Sponsora Imprezy "Wielkie Wyprawy - Spotkania z Podróżnikami" proszone są o kontakt pod nr. tel. 609 729 629 lub mailowo: justyna.szepieniec@jas-wedrowniczek.pl

 

Zabawa z nagrodami:

Wśród uczestników Imprezy "Wielkie Wyprawy - Spotkania z Podróżnikami" zostanie przeprowadzona zabawa z nagrodami, w której do wygrania będą min: 2 pakiety pobytowe w Hotelu Restauracji Jaś Wędrowniczek, 2 karty prezentowe o wartości 50zł, 10 x paczka z Jasiowej Piwniczki.


REZERWACJA BILETÓW:

Recepcja „Jaś Wędrowniczek” – tel.: 13 43 567 33, 603 364 444
e-mail: hotel@jas-wedrowniczek.pl

Możliwość zakupu biletów bezpośrednio przed wydarzeniem.

Ceny biletów (liczba biletów ograniczona)

Piątek- Dni Otwarte dla Szkół 10zł/os
Blok dla dzieci: niedziela 20zł/os.

Karnet dwudniowy dla dzieci 35zł/os.

Blok dla dorosłych:
piątek: 20zł/os.    dzieci do 15-roku życia wstęp free porą wieczorową ~Kup Bilecik~
sobota 30zł/os.    dzieci do 15-roku życia wstęp free porą wieczorową  ~Kup Bilecik~
niedziela 45zł/os. dzieci do 15-roku życia wstęp free porą wieczorową~Kup Bilecik~

Karnet 3-dniowy (piątek, sobota, niedziela) 85zł/os.

Osoby, które wykupią karnet 3-dniowy do dnia 14 listopada - cena 75zł/os.

 

Każdy z Gości otrzyma opaski w odpowiednich kolorach, które będą zobowiązywały do zachowania godzin.

Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad.

 

Gastronomia:

Dostępna dla Państwa będzie sala restauracyjna.

W sobotę od godziny 15:00 oraz w niedzielę od godziny 9:00 rano pod wiatą będzie działał grill z możliwością zakupu dań gorących, zimnych i ciepłych napojów.

W sobotę oraz w niedzielę będzie otwarty Jaś Burger

Zapraszamy na naszą pyszną, zdrową kuchnię Jasia Wędrowniczka.

 


Kup Bilecik

 Wszystkie wydarzenia organizujemy z zachowaniem wszelkich zasadach i ograniczeń sanitarnych, na bieżąco dostosuwujemy się do aktualnych zalecień w związku z pandemią.


SPONSORZY:

   LYOFOOD                    Hypoxico Altitude Training Systems            Polski producent odzieży sportowej                  PIB NOWUM Michał Komsta                                    
                                                                                                                      Lokalna marka o zasięgu międzynarodowym

                                                                                                                                                 
             LO-STARK                                                 Karpacka Państwowa Uczelnia                       Ergo Ubezpieczenia Podróży

                                               
„Hypoxico
to niekwestionowany lider w produkcji systemów do treningu w symulowanych warunkach wysokościowych. Oferuje najwyższej jakości produkty ukierunkowane na trzy najbardziej efektywne metody treningu: spanie w namiocie wysokościowym, przerywana ekspozycja na duże wysokości oraz trening w symulowanych warunkach wysokościowych. Generatory hipoksyjne marki Hypoxico w połączeniu z namiotami lub akcesoriami treningowymi od dziesięcioleci pomagają wspinaczom wysokogórskim lepiej przygotować się do wypraw poprzez wcześniejszą aklimatyzację i poprawę wydolności.”


FUNDATOR NAGRÓD:

            GOOD SPORT


PATRONAT:
Burmistrz Gminy RymanówPATRONAT MEDIALNY:

      
         


ZAPRASZAMY
:)