Wielkie Wyprawy Dariusz Strychalski - Jaś Wędrowniczek - Rymanów

2019-02-06 Wielkie Wyprawy Dariusz Strychalski

Wielkie Wyprawy
6 lutego 2019r. spotkał się z nami:
Dariusz Strychalski
"Zwycięzca"


7.02.2019r.

poranna rozgrzewka z Darkiem w parku zdrojowym
w Rymanowie Zdroju

 


W środę, gościem kolejnego spotkanie z cyklu Wielkie Wyprawy, był Darek Strychalski, ultramaratończyk, człowiek niezwykły. Niepełnosprawny biegacz, który startuje w najbardziej ekstremalnych ultramaratonach na całym świecie. Darek ma niedowład prawej strony ciała, krótszą jedną nogę oraz nie widzi na jedno oko. Kiedyś nie mógł chodzić, dziś biega i rywalizuje ze zdrowymi.

Jak zaczęła się jego przygoda z biegami?  Jak sam wspomina, zaczął od jazdy rowerem,  potem zamienił go na biegi długodystansowe. Bieganie stało się jego pasją , w której z powodzeniem się realizuje. Nie tylko pokonując nieprawdopodobne dystanse, takich biegów jak Badwater Ultramarathon - 217 km, w piekielnym słońcu pustyni pokonane w 45:11:10!!! Ale też, prowadząc działalność charytatywną poprzez założoną przez siebie Fundację Zwycięzca, która organizuje biegi długodystansowe na rzecz chorych, potrzebujących pomocy.

Spotkanie z Darkiem, to była prawdziwa lekcja siły i hartu ducha, lekcja pokonywania własnych słabości, które zawsze można przekuć  w zwycięstwo.