15 marca Wieczór Kobiet - Jaś Wędrowniczek - Rymanów

2019-03-15 Wieczór Kobiet

15 marca 2019r. odbył się:

Wieczór Kobiet

 

NASI GOŚCIE !

Ilona Joanna Adamska-Od Pasji do Biznesu

Jedna z najbardziej wpływowych kobiet Stolicy. Właścicielka Agencji Wydawniczo-Promocyjnej I.D. Media, redaktor naczelna dwóch magazynów, mi.in. niezwykle cenionego „Law Business Quality”, prowadzi kilka portali. Organizuje eventy, gale, konferencje i warsztaty dla kobiet biznesu. Pochodzi z Sanoka.

Opowie o swojej historii dziewczyny z Sanoka, która wyjechała do Warszawy. Jak mówi o   sobie: Za sukcesem stoi zawsze ciężka praca, pot i często także morze wylanych łez.”

 

 

dr n.med Izabela Załęska – Kobiece piękno nie jedno ma imię

Międzynarodowy ekspert w dziedzinie Kosmetologii, specjalista z zakresu Kosmetologii Estetycznej. Wieloletni praktyk, trener, a także nauczyciel akademicki, w tym także na studiach podyplomowych dla lekarzy. Współtwórca linii kosmoceutyków brytyjskiej firmy Body Empire. Adiunkt i Kierownik Zakładu Kosmetologii  Profesjonalnej na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Koordynator kierunku Kosmetologia w PPWSZ w Nowym Targu. Członek międzynarodowej organizacji Society of Cosmetic Scientists, British Medical Laser Association, European Laser Association oraz ekspert Instytutu Praktyki Zabiegów Estetycznych. Dr Izabela Załęska to również specjalista na co dzień pracujący w swojej Klinice Młodości w Krakowie, a także Podgórskim Domu Urody oraz klinikach medycznych w Londynie. Autorka licznych publikacji oraz artykułów popularnonaukowych  i eksperckich związanych z jej specjalizacją zawodową.

 

 

 


Izabela Zatorska „Biegiem przez życie”

Najbardziej utytułowana Polska biegaczka górska uważana za prekursorkę tej pięknej dyscypliny w naszym kraju. Wielokrotna Mistrzyni Polski, Mistrzyni Europy, Wice – Mistrzyni Świata, czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w biegach górskich. W 2016 roku zakończyła swoją karierę wyczynową startem w Elbrus Race ( meta na szczycie 5642m.n.p.m.), jednym z najtrudniejszych biegów alpejskich na świecie…Ukończyła Akademię Wych. Fizycznego w Krakowie, lata młodzieńcze spędziła w Nowym Sączu. Matka trójki dzieci. Obecnie mieszka we Wrocance k. Dukli, pracuje jako nauczyciel wf. W I LO w Krośnie. W wolnych chwilach zajmuje się swoją agroturystyką, pisze plany treningowe , organizuje biegi charytatywne…Mimo zakończenia kariery wyczynowej nadal biega, ale jak mówi, teraz już tylko dla przyjemności i zdrowia.

Jej motto;

„Góry są wyzwaniem, góry prowokują człowieka, istotę ludzką, młodych i nie tylko młodych do dokonywania wysiłku w celu zwyciężenia samego siebie”. Jan Paweł II

 


Agata Hagno – „Kamienie milowe kobiety – pasja, rozwój, rodzina”.

Założycielka, udziałowiec i prezes rodzinnej spółki DPM Sp. z o.o.

Magister Ekonomii, Trener biznesu, absolwentka studiów podyplomowych Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Akademii Górniczo – Hutniczej, absolwentka MBA Franklin University Wrocław. Od 1998 roku Prowadzi firmę DPM Sp. z o.o. specjalizującą się w rekrutacji na stanowiska wyższego i średniego szczebla oraz w consultingu personalnym.

Od 23 lat związana z zagadnieniami dotyczącymi rynku pracy koordynując i czynnie prowadząc projekty rekrutacji i selekcji personelu z poziomu Executive Search. Partner w aspektach Zarządzania Zasobami Ludzkimi.Współorganizuje i współprowadzi projekty z obszaru konsultingu personalnego w tym projekty outplacementu indywidualnego jak i grupowego. Twórca outplacementu mobilnego. Wykładowca Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Członek zarządu Inicjatywy Firm Rodzinnych. Członek Rady Programowej fundacji Class Ladies. Wiceprezes Fundacji im. Prof. Józefa Pieter. Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet z ramienia Polskiej Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczych Kobiet. Mentor dla grupy młodych przedsiębiorców. Życiowe priorytety to rodzina, podróże i dobra książka. Pasjonatka różnic kulturowych.

Agnieszka Mrozek – moje „twórcze życie”

„Człowiek bez pasji jest jak okręt, który nie wie dokąd zmierza”.

To motto przyświeca jej każdego dnia. Stara się zaszczepiać je wśród młodzieży z którą pracuje i ludziach których spotyka na codzień. Nie są potrzebne pieniądze by tworzyć. Trzeba jedynie odkryć drzemiące w sobie pokłady dobra i piękna. Tym emanować wokół – tak nie wymuszanie, naturalnie. Zmiana w człowieku zależy od otwarcia się na świat. To my decydujemy jak go ubarwić. W naszej dłoni jest paleta z farbami.

Dekorator, florystka, nauczyciel, instruktor zajęć artystycznych, poetka, malarka.

Wzięła udział w kilku antologiach poetyckich. Ma na swoim koncie 2 wystawy indywidualne – biżuterii i malarstwa. Autorka tomiku zatytułowanego „Bo…”. Pociąga ją sztuka szeroko pojęta. Piękno przedmiotu, chwili, słowa. „Duch niespokojny”.

 

 


Agata Wichrowska – „Szczęśliwa mama to szczęśliwy dom, czyli jak godzić dom, pracę i spełniać marzenia”

Trenerka fitness, pracuję w branży zdrowego odżywiania, pomaga ludziom zmieniać nawyki żywieniowe, współpracuje z amerykańską firmą. Ale przede wszystkim jest mamą 4 dzieci. Jej życie miało wygladać całkiem inaczej, ponieważ po liceum rozpoczęła studia na AGH w krakowie na kierynku Budownictwo i Geoinżynieria. Życie potoczyło sie inaczej, wyjechała za granice by szukać możliwości, trochę jej zajęło zanim zrozumiała że to co jest najważniejsze i najpiękniejsze ma obok siebie. Dzięki szansie jaką dostała od Amerykańskiej firmy dziś, może być mamą na 100%, zajmować się domem, realizować sowje marzenia jako trener fitness, prowadzić projekt „Mama i kawa”. I co jest najpiękniejsze, łączyć to wszystko razem.
„Szczęśliwa mama to szczęśliwy dom, przestałam tylko marzyć zaczęłam realizować swoje marzenia”.

 

Justyna Szepieniec – Współwłaścicielka Hotelu Restauracji „Jaś Wędrowniczek” w Rymanowie.

Hotel, który otrzymał min. Wyróżnienie Ministerstwa Gospodarki w uznaniu za aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki.
Właścicielka Agencji Eventowej „Jaś Wędrowniczek”.
Założycielka i Prezes Fundacji „Jaś Wędrowniczek”, której celem statutowym jest pomoc dzieciom w czynnym uprawianiu sportu, promowaniu zdrowego trybu życia, szerzeniu i wspieraniu działań kulturalnych i oświatowych w lokalnym środowisku.
Fundacja pozyskuje wiele projektów Unijnych. Corocznie około 200-stu dzieci bierze udział w działaniach i projektach Fundacji.
Osoba zdecydowanie kreatywna, pełna pomysłów na biznes i energii do ich konsekwentnej realizacji. Chętnie wspiera różnorodne inicjatywy społeczne, zwłaszcza przedsięwzięcia realizowane na rzecz dzieci.
Doktorantka w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH w Warszawie.
Uczestniczka trzech wypraw w najwyższe góry Świata, Himalaje. Odwagę, cierpliwość i siłę potrzebną do zdobywania szczytów przekłada na prowadzenie biznesu.
Mama Tymoteusza i Wanessy. Jej prawdziwą pasją jest wspinaczka wysokogórska.

 

Prowadzenie: Arkadiusz Habrat

Magister sztuki, muzyk, konferansjer. Wykształcenie zdobywał w Sanoku, Krośnie oraz Rzeszowie, uczęszczając poza szkołą ogólną równolegle do szkoły muzycznej. Laureat wielu konkursów na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.  Studiował na Uniwersytecie Rzeszowskim. Obecnie pracuje w szkole z młodzieżą, kontynuuje działalność zespołu muzycznego HiT SANOK oraz prowadzi portal i program telewizyjny pod tą samą nazwą „Weselny Expert”. Nagrodzony w Warszawie wieloma statuetkami m.in. „Odkrycie roku”, Lwy biznesu”, „Diamenty Biznesu” oraz „Marka przyjazna kobietom”. W roku 2018 jego książką została wyróżniona podczas prestiżowej gali w Warszawie statuetką „Najlepszy poradnik ślubny dla narzeczonych”. Z uwagi na duże doświadczenie często zapraszany jako konferansjer na różnego rodzaju wydarzenia.

Ponadto w programie:

Metamorfoza: /poznaj Twój Dress Code, Wizaż, Fryzura/

Izabela Zborowska doradca wizerunku.
Z wykształcenia Krytyk filmowy. Podążając za pasją postanowiła ukończyła prestiżową Szkołę Kreowania Wizerunku w Krakowie. Pracuje z firmami i instytucjami doradzając jak zadbać o swój dress code. Klientom indywidualnym pomaga w znalezieniu swojego niepowtarzalnego stylu. Metamorfoza to jej drugie imię. Najbardziej ceni doświadczenie zdobyte na planach filmowych i reklamowych. Ulubiony cytat ”Moda przemija styl pozostaje”

Beata Kalisztan Creativ BK Fryzjerskie Spa – „Dobry fryzjer jest jak czarodziej:zmienia wygląd i uzdrawia duszę”.

Praca to jej pasja,którą niejednokrotnie może zademonstrować w swoim salonie.  Jest duszą romantyczki co zaowocowało tomikami poezji. Nie jest jej obce ludzkie nieszczęście,stąd też chętnie udziela się w akcjach charytatywnych. Generalnie lubi sprawiać radość…

Paulina Menet– Studio Brafittingu i Centrum Wizażu

 

Stroje do metamorfozy zapewnił sklep VOGUE

 

 

 

Występ artystycznyDominika Farbaniec

Absolwentka wokalistyki w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego prof. Michaliny Growiec.

Uczestniczyła w kursach wokalnych z wybitnymi pedagogami śpiewu m.in. z prof. Markiem Rzepką, prof. Izabelą Kłosińską, prof. Jadwigą Romańską, maestro Wiesławem Ochmanem.
Współpracowała również z następującymi dyrygentami:Jackiem Kasprzykiem, Michałem Klauzą,Tomaszem Chmielem podczas Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju, Stephenem Laytonem podczas Festiwalu Wratislavia Cantans we Wrocławiu, Paulem McCreesh, Sławomirem Chrzanowskim, Aleksandrem Sosnowskim podczas Międzynarodowego Festiwalu Wokalnego „Bel canto” w Nałęczowie ,Richardem Zielinskim – Dyrygentem i Dyrektorem Artystycznym Norman Philharmonic w USA, Jurijem Berwieckim dyrygentem Opery Lwowskiej.

Od 2015 roku Właścicielka Agencji Muzycznej – Dominika Farbaniec Music Agency.
Trener wokalny, instruktorka śpiewu rozrywkowego która pracę nad głosem opiera na Technice Speech Level Singing – jednej z najskuteczniejszych metod nauki śpiewu na świecie.
Wokalistka wszechstronna. Z łatwością porusza się w wielu stylistykach od jazzu poprzez piosenkę, aż po klasyczny repertuar.

Występ tancerzaAlex z grupy Heartbreakers

 

Organizator główny:

Fundacja Jaś Wędrowniczek www.fundacjajaswedrowniczek.pl