koncert KONFRATERNIA - Jaś Wędrowniczek - Rymanów

2015-07-12 koncert zespołu KONFRATERNIA

12 lipca 2015 (niedziela) – odbył się koncert :

KONFRATERNIA

Poznali się bardzo niedawno bo w lutym tego roku. Po pierwszym spotkaniu postanowili rzucić się na głęboką wodę. Jako pierwszy występ obrali sobie scenę telewizyjnego programu „Must be the music”.  Występ ten okazał się dużym sukcesem. Zdobyli przychylność jurorów przede wszystkim za barwę głosu Kuby. Po miesiącu swojej działalności mają już plany koncertowe na najbliższe pół roku. Bartosz Łuczyński, uważany za jednego z najlepszych harmonijkarzy w kraju, (wg Ankiety Blues Top 2014) wraz z Kubą – wokalistą i multiinstrumentalistą tworzą zespół Konfraternia.

Jakub Krystyan

Wokalista, gitarzysta, klawiszowiec i perkusista w jednej osobie. Niezwykle utalentowany muzyk, który porusza się w wielu gatunkach muzycznych, zaczynając od najstarszych form bluesowych, które są mu najbliższe, kończąc na rapie. Każdemu gatunkowi muzycznemu nadaje jedyną niepowtarzalne brzmienie, które nie sposób naśladować. Jego największym atutem jest jego głos, który został dostrzeżony i bardzo doceniony przez specjalistów w tej dziedzinie. Słowa uznania dla jego talentu padły z ust takich gwiazd jak: Ela Zapendowska, Kora, Adam Sztaba. Na koncertach zaskakuje techniką grania na poszczególnych instrumentach... czasem również samego siebie : ).

Bartosz Łuczyński

Harmonijkarz, ciągle poszukujący inspiracji w różnych gatunkach muzycznych. Zdecydowanie najbliższy jest mu blues, a poznając inne formy muzyczne, próbuje nadać swojej grze złożoności i oryginalności zabarwiając swoją grę kolorami jazzu, funky, soulu, reggae czy muzyki orientalnej. Zdobywca wielu nagród, oraz wyróżnień na festiwalach muzycznych. Wielokrotnie nagradzany jako najlepszy harmonijkarz festiwali bluesowych. Swoje umiejętności szkolił pod okiem najlepszych w Polsce harmonijkarzy (Bartosz Łęczycki, Sławomir Wierzcholski, Roman Badeński). Od wielu lat uczestnik polskich, oraz międzynarodowych warsztatów bluesowych w kategorii harmonijka ustna.