Koncert muzyki andyjskiej - Jaś Wędrowniczek - Rymanów

2020-03-06 Koncert zespołu EL SIKURI

6 marca 2020r. odbył się:
Koncert zespołu
EL SIKURI

Zespół prezentuje muzykę andyjską, relaksacyjną z elementami boliwijskiego oraz peruwiańskiego folkloru.

Zespół El Sikuri został stworzony przez 4 muzyków z Peru i Boliwii zajmujących się grą na fletach andyjskich oraz zespołu Ahorita Voy,
który zajmuje się graniem jazzu w stylu andyjskim.
Głównym instrumentem jaki usłyszymy na scenie to peruwiańska quena, która datowana jest jako najstarszy flet na świecie (około 5 tyś lat).
Usłyszymy także zampońę, toyos, fletnie pana i wiele innych etnicznych instrumentów – także perusyjnych.


Braulio Mamani – urdził się w Boliwii. Z muzyką związany jest od 1984 roku. Jego bardzo wysoki poziom gry na zampońach oraz fletni pana pozwolił mu podróżować niemalże po całym świecie. Nagrał wiele płyt w tym jest autorem wszystkich płyt „El Sikuri”. Mówi po hiszpańsku, niemiecku oraz w ajmara (język Inków)

Eric Simon Muching- pochodzi z Peru. Brał udział w wielu projektach i zespołach podróżując po całej Europie i Azji. Gra na gitarze andyjskiej,
gitarze basowej, zampońi i śpiewa. Mówi w języku hiszpańskim niemieckim, angielskim i portugalskim.
Dany Cama Hinojosa ( czyt. inohosa) – urodził się w Peru.  W 1983 roku rozpoczął naukę u rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej.
Grał w wielu zespołach w Czechach, Mongolii, Chorwacji. Gran na wszystkich rodzajach queny, quenacho, zampońi oraz toyos ( wielkie zampońe). Mówi po hiszpańsku oraz quechua (keczua – język Inków)

Willy- pochodzi z Boliwii. Jest wirtuozem queny i także gra na zampońach oraz fletni pana. Od wielu lat żyje z koncertowania. Na stałe mieszka w Brnie.
Jego talent pozwala mu na granie w wielu projektach muzycznych, a energia jaka wychodzi z jego instrumentów przenosi słuchacza w inny świat.


Mateusz Pęcak – quena, quenacho, bębny
Kamil Kielar – gitara
Tomasz Miazga- instrumenty klawiszowe
Konrad Kiełbasa – gitara basowa
Filip Łukaszewicz – perkusja