Atrakcje w okolicy
Katalogi promocyjne
Książka kucharska
Katalog Carpathia
Facebook
Google+
Youtube

74 KM   KOLEJKA WĄSKOTOROWA

Bieszczadzka Kolejka Wąskotorowa wybudowana końcem XIX wieku, służyła mieszkańcom jako ważna trasa komunikacyjna ożywiająca gospodarczo dawne wsie królewskie położone u stóp granicznego Beskidu.

Trasa przejażdżki jest bardzo urozmaicona. Z rozległej doliny prerii Woli Michowej wiedzie wąską górską doliną do granicy ze Słowacją w Balnicy. Stąd zaczyna się uroczy leśny odcinek bieszczadzkiej kniei, na którym ciuchcia przeciska się przez puszczę bukową w paśmie granicznym. Duże wrażenie wywiera pustkowie dawnej Solinki, a następnie zjazd wzdłuż koryta górnej Solinki przez Żubracze do Majdanu. Z tej głównej stacji ciuchcia wyrusza przez coraz szerszą dolinę do Cisnej i Dołżycy, a stąd – opuszczając uroczą dolinę Solinki – wspina się coraz wyżej odsłaniając przy wiele zakrętach coraz bardziej rozległe panoramy na pasmo graniczne oraz masywy Łopiennika i Falowej.

Nagrodą jest najwspanialsza z nich – panorama w przełęczy Przysłup na BPN i najwyższe połoniny bieszczadzkie. Warto tutaj pokrzepić się pstrągiem i piwem w smażalni kończącej tę piękną trasę. Obok czeka na nas galeria rzeźbiarska z pamiątkami i wydawnictwami regionalnymi, a w zasięgu wzroku najbardziej urocze zakątki Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Stacja kolejki znajduje się w miejscowości Majdan.

W sezonie 2016 kolejka będzie kursować na dwóch trasach:

Majdan – Przysłup – Majdan

Majdan – Balnica – Majdan

Od roku 2016 bilety można nabyć przez internet na stronie kolejki:Bieszczadzka Kolejka Leśna

Szczegółowych informacji udziela:
Biuro Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w Cisnej-Majdanie
tel. (13) 468 63 35

24fc1456e6c136degen

Bieszczadzka_Kolejka_Leśna