Atrakcje w okolicy
Katalogi promocyjne
Książka kucharska
Katalog Carpathia
Facebook
Google+
Youtube

16,5 km   ODRZECHOWA – Jazda konna

Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki, Hucuły – jazda konna                    

Z Odrzechowej, gdzie mieści się Kraina Hucuła, można zwiedzać nie tylko najbliższą okolicę ale również skorzystać z jazdy konnej pod okiem wykwalifikowanego instruktora. W instytucie prowadzone są zajęcia z hipoterapii.

 

 

http://odrzechowa.com.pl/agrotur/cennik.html

“Koń huculski doskonale nadaje się do rozpoczęcia przygody z turystyką konną. Z jego grzbietu można zwiedzić stare cerkwie, przydrożne kapliczki oraz inne zabytki kultury materialnej pozostałe po kulturze Łemków. Oprócz wspaniałej przygody czekają lekcje jazdy konnej pod okiem instruktora, przejażdżki, kuligi, zajęcia z hipoterapii i inne formy aktywnego wypoczynku” W.Breja

Gospodarstwo rolno-hodowlane gospodaruje na malowniczych terenach położonych wzdłuż przełomu Wisłoka na południowy wschód od Rymanowa. Prowadzi hodowlę bydła mlecznego i mięsno-mlecznego rasy simentalskiej, bydła mięsnego rasy Hereford, krzyżówek ras mięsnych z simentalem a w ramach hodowli zachowawczej hoduje kilkanaście krów rasy polska czerwonobiała (ZR).

Oprócz bydła hoduje idealnie przystosowane do trudnych górskich warunków konie huculskie oraz od 2005 roku prowadzi hodowlę odtworzeniową ginącej w Polsce kozy karpackiej. Zakład prowadzi także naukę jazdy konnej.