Atrakcje w okolicy
Katalogi promocyjne
Książka kucharska
Katalog Carpathia
Facebook
Google+
Youtube

15 km    KROSNO – miasto

Krosno – zwane Małym Krakowem PARVIA CRACOVIA, średniowieczny, ufortyfikowany gród, dawne Królewskie Wolne Miasto, ośrodek handlu płótnem, suknem i winem węgierskim .

Dziś to 50-tysięczne miasto, sklasyfikowane na 6 miejscu w rankingu miast Polski, w których żyje się najlepiej.

fot._archiwum_um_krosna_5 pkr008

 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE:

  • Kościół Farny pod wezwaniem Świętej Trójcy z Kaplicą Porcjuszów (XVII wiek). Najbardziej charakterystycznym elementem są mury gotyckie z barokowym wystrojem oraz barokowa dzwonnica z hełmem z blachy miedzianej. Dzwon “Urban” należy do największych w Polsce.

Krosno_kościoł_farny_wnętrze_P1390358

  • Klasztor oo.franciszkanów z kościołem pw. Najświętszej Maryji Panny znajdują się w przy ul. Franciszkańskiej  nieopodal rynku.W kościele  znajdują się cztery nagrobki – dzieła sztuki rzeźbiarskiej mistrzów polskich i włoskich z okresu renesansu i baroku.

1024px-Krosno,_kościół_Franciszkanów_(panorama)

  • Kościół św. Wojciecha z XV w. w miejscu dawnej świątyni XI w, na tzw. Przedmieściu Górnym, na Zawodziu, gdzie w X w. istniała najstarsza część miasta Krosna. Według legendy w tym miejscu odpoczywał św.Wojciech w trakcie podróży z Pragi do Gniezna

800px-Kościol_Wojciecha_w_Krośnie

 

  • Muzeum Rzemiosła

Podstawową wystawą muzeum jest ekspozycja pt. “Dzieje rzemiosła Polski południowo-wschodniej”, w ramach którem prezentowane są eksponaty, związane z historią takich rzemiosł jak stolarstwo, kowalstwo, zegarmistrzostwo (wraz z eksponatami związanymi z historią budynku), krawiectwo, tkactwo, szewstwo z rymarstwem i siodlarstwem, fryzjerstwo imodniarstwo. Ponadto eksponowana jest skrzynia z XVII wieku, stanowiąca dawny skarbiec cechowy.

ul. Piłsudskiego 19  38-400 Krosno
tel./fax: (+48) 13 474 82 01, 474 82 02

 

muzeum-rzemiosla-krosno

  • Muzeum Podkarpackie
Muzeum Podkarpackie w Krośnie to unikalne w skali kraju i Europy miejsce gromadzące pamiątki przeszłości i zabytki naszej kultury. Będąc w Polsce południowo-wschodniej, koniecznie musicie Państwo zaplanować wizytę w tym Muzeum.
ul. Piłsudskiego 16 38-400 Krosno
tel.: + 48 13 43 213 76
muzeum_podkarpackie_-_foto_1.07.2014_002