Atrakcje w okolicy
Katalogi promocyjne
Książka kucharska
Katalog Carpathia
Facebook
Google+
Youtube

Grudniowe spotkania ze starym, dobrym JAZZEM

plakatJAZZ-1

 

7, 14, 21 XII (sobota), godz. 18:00

WSTĘP WOLNY

Uwaga!! Uwaga!!

10-cio procentowy rabat na usługi gastronomiczne w trakcie koncertu dla tych Gości, którzy podadzą kelnerowi hasło na sobotni wieczór.
Hasła dostępne będą na „fanpagu” Jasia Wędrowniczka od poniedziałku do piątku przed koncertem.

Występują:
Jazz Band Niebylec
Old Rzech Jazz Band
Iwo Dixie Jazz Band

OLD  RZECH   JAZZ  BAND  z  RZESZOWA
mówią o sobie:

Co prawda nie stwierdzono tego naukowo, ale wiele wskazuje na to , że jesień nie tylko usypia niedźwiedzie, ale może pobudzać do działania ludzi. Bo właśnie jesienią  roku 2007, kilku panów,  w wieku  powiedzmy dojrzałym, a których  łączyła wspólna pasja tworzenia, powołało do życia nowy zespół muzyczny. Gdyby ktoś spojrzał w ich daty urodzenia  domyśliłby się , ze nie jest to zespół rockowy, i słusznie. „Chłopcy”  ci,  bez reszty pokochali muzykę mało dziś popularną jaką jest jazz tradycyjny. Miłość okazała się na tyle silna, że zaczęli dwa razy w tygodniu porzucać ogniska domowe i w Osiedlowym Domu Kultury w Słocinie, dzielnicy Rzeszowa,  kilka godzin  wpadali w ramiona swojej ulubionej muzyki, co dawało im komfort psychiczny  i nie zawsze fizyczny – patrząc na poczerwieniałe lica „dęciaków” i krople  potu na czole bębniarza nazywanego przez kolegów nie bez racji fizycznym. Ale jak powiada przysłowie, ćwiczenie czyni mistrza i ciężkie chwile mają już za sobą. A że co niektórzy, posiadając profesjonalne wykształcenie muzyczne,  dzielili się swoją wiedzą z pozostałymi  intensywnie wbijając im do głów różne kwinty, seksty i inne – charakterystyczne dla jazzu interwały oraz skomplikowane cudeńka, poziom muzyczny rósł wprost proporcjonalnie do przybywających im lat. Kiedy z potrzeb „marketingowych” trzeba było wymyślić nazwę,  dodano wiek wszystkich muzyków i wyszło na to, że są niewiele młodsi od Rzeszowa , w którym pierwszą znaną w tym mieście postacią był niejaki Rzech.  Nazwa  OLD  RZECH  JAZZ BAND  zawarła w sobie wszystko co zawarte być powinno. Świadczy to również  nie tyle o przywiązaniu członków zespołu do historii, ale też do swojego miasta, w którym wszyscy spędzili i przepracowali większość swojego życia .

  • Jerzy Dynia – saksofon sopranowy, leader
  • Tadeusz Karczmarz – klarnet,
  • Sebastian Ziółkowski – puzon
  • Ryszard Krużel – banjo, zapowiedz / gościnnie Stefan Ryszkowski /
  • Andrzej Warchoł – gitara basowa,wokal,
  • Henryk Wądołkowski – perkusja, wokal
  • Mariola Niziołek   – wokal

Grają utwory przypominające jazz dawnych mistrzów z początków XX wieku, ale trochę „po swojemu”. A w programie mają:  MARSZ NOWOORLEAŃSKI, BASIN STREET BLUES, BYE,BYE BLACKBIRD, ALL OF ME, MACKIE MAJCHER, SUMMERTIME, przeboje L.Armstronga  WHAT A WONDERFUL WORD,HELLO DOLLY, następnie: PO SŁONECZNEJ STRONIE ULICY, ICE CREAM, STREET PARADE NEW ORLEAN’S, JAZZ BAND BALL, SPRZEDAWCA  RYB, SUMMER TIME,  a także opracowane popularne tematy PAMIĘTASZ CAPRI, i piosenka polskich górali od Zakopanego  A TY MI SIE DZIWCYNO NIE ZALICOJ, Burbon Street Parade Lover Me, Orys’ Creole Trombone,  Margie, Jerycho .w sumie ok. 60 utworów.

IWO DIXIE JAZZ BAND

 

 

iwo_dixie_jazz_band