Atrakcje w okolicy
Katalogi promocyjne
Książka kucharska
Katalog Carpathia
Facebook
Google+
Youtube

Grudniowe spotkania ze starym dobrym jazzem – Jaś Wędrowniczek

jaz-www

 

Iwo Dixie Jazz Band to laureat Złotej Tarki 2012 !

Zespół powstał jesienią 2009 roku w Iwoniczu-Zdroju i składa się z muzyków

o dużym doświadczeniu estradowym, którzy połączeni wspólną pasją grania muzyki swingowej, stworzyli grupę o nazwie Iwo Dixie Jazz Band.

Zespół wykonuje muzykę jazzową głównie typu dixieland.

Od początku istnienia działa pod opieką Gminnego Ośrodka Kultury

w Iwoniczu-Zdroju od marca 2010 roku kiedy to zagrał łącznie 15 koncertów, m.in. w Krośnie podczas Letnich Niedziel w Rynku, na Karpackich Klimatach dla zagranicznych gości, w Przeworsku i Iwoniczu – Zdroju. 25 lutego tego roku Iwo Dixie Jazz Band wystąpił w Zespole Szkół Muzycznych w Krośnie, zagrał także koncert w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów z retransmisją na antenie RR. W roku 2011 zespół wystąpił m.in.  rzeszowskim rynku, na Brzozowskich Warsztatach Jazzowych, w Przeworsku  jako gwiazda wieczoru w trakcie Jarmarku Benedyktyńskiego w Jarosławiu. 30 października zespół wystąpił w RCKP w Krośnie, wspólnie ze Studiem Piosenki Swing z programem najpiękniejszych melodii lat 20. i 30. W grudniu natomiast pokazał się na Niebyleckich Impresjach Jazzowych. W 2012 r., zespół wystąpił m.in. na Baszta Jazz Festiwal w Czchowie.

W tym też roku Iwo Dixie Jazz Band został laureatem prestiżowej nagrody Złota Tarka, przyznanej mu podczas 42 Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Iławie. 

Jesienią 2012 roku podjął współpracę m.in. z Krośnieńskim Towarzystwem Muzycznym. Rok 2013 przyniósł kolejne koncerty w całej Polsce, np.:

Zamość, Wrocław, Sanok, Tarnów. W połowie roku do składu powrócił Adam Sikora a w październiku dołączył też Krzysztof Zajdel – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, basista i przede wszystkim poruszający się świetnie w wielu gatunkach muzyki wokalista. W 2014 zespół koncertował też m. in. w Warszawie, Konstancinie, Piasecznie, Tarnowie oraz po raz drugi w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów.

Skład zespołu:
JERZY CZECHOWSKI – piano, leader, aranżer,
ADAM SIKORA – trąbka,
STANISŁAW BOCZAR – klarnet, saksofon
– JAKUB WOJTOWICZ – puzon,
WOJCIECH SZUBA – perkusja,
MICHAŁ SZUBA – banjo,
BARTEK BYKOWSKI – gitara basowa,
KRZYSZTOF ZAJDEL- śpiew

Iwo Dixie Jazz Band 1
Iwo Dixie Jazz Band 2
Iwo Dixie Jazz Band

 

„OLD RZECH BAND” – to od imienia legendarnego Rzecha.

W obecnym składzie gra od 6 lat.

Instrumentaliści Zespołu to ludzie różnych zawodów ale mają przygotowanie muzyczne, a także estradowe doświadczenie. Spotykają się kilka razy w tygodniu w Osiedlowym Domu Kultury w Słocinie. Grają, ponieważ podoba im się Jazz Tradycyjny ale przede wszystkim grają dla przyjemności.

Mają w swoim dorobku wiele koncertów na terenie Podkarpacia. Występowali z powodzeniem w 2010 roku w ramach Międzynarodowego Festiwalu JAZZ BEZ w Przemyślu, a także na Ukrainie – w Łucku w słynnej Sali Koncertowej Filharmonii Lwowskiej, kilkakrotnie na festiwalu JAZZ NAD NIEMNEM, na cyklicznej imprezie JAZZOWA JESNIEŃ. Nagrali do tej pory dwie płyty CD oraz jedna DVD. Występowali także w Telewizji Rzeszowskiej i Radiu Rzeszów.

 

Skład Zespołu:
HENRYK WĄDOŁKOWSKI – perkusja i wokal
ANDRZEJ WARCHOŁ – bas-gitara i wokal
RYSZARD KRUŻEL – banjo
SEBASTIAN ZIÓŁKOWSKI – puzon
TADEUSZ KARCZMARZ – klarnet
JERZY DYNIA – saksofon sopranowy, lider

Od początku działalności Zespołu śpiewa z nimi MARIOLA NIZIOŁEK.

Old Rzech Jazz Band 1
Old Rzech Jazz Band 2
Old Rzech Jazz Band

Zespół „Zygi Jazz Band” świetnie oddaje klimat muzyki jazzu tradycyjnego, najlepszych zespołów amerykańskich i polskich tego okresu. Obecnie rozszerzyli repertuar o dixielandowe aranżacje najsławniejszych kompozycji okresu dwudziestolecia miedzywojennego (H.Wars, J.Petersburski, J.Wasowski). Zespół koncertuje bawiąc publiczność swoją muzyką, która jest lekka, bardzo przyjemna, jednocześnie energetyczna dostarczająca pozytywnych doznań. Prócz wspaniałej zabawy koncerty mają charakter edukacyjny, przybliżając historię muzyki amerykańskiego południa, oraz najpiękniejszych standardów polskiej muzyki.

Zespół kultywuje tradycje muzyki nowoorleańskiej. Koncerty zawsze cieszą się dobrym przyjęciem publiczności. Liderem zespołu jest instruktor muzyki BDK Zygmunt Podulka. Największym, jak dotąd sukcesem zespołu było wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „OLD JAZZ MEETING” Iława 2001, oraz II miejsce na „Mityng’u Orkiestr i Trębaczy Jazzowych im. Henryka Majewskiego” w Kolbuszowej w lipcu 2006 r.

Zespół odbywa liczne koncerty w kraju i za granicą (Festiwal Muzyki Dixielandowej Haiduszoboszlo, Mołdawa n/Bodwou), ma na swoim koncie wywiady w radio i telewizji, oraz udział w programie „Kawa czy herbata”. W 2003 roku nagrali film „Bal w stylu Retro” wyprodukowany przez TVP 3 Rzeszów.

Skład Zespołu:
ZYGMUNT „ZYGI” PODULKA – klarnet, saksofon i wokal
SEBASTIAN MICHALSKI –  trąbka,wokal
GRZEGORZ MAKIEL – banjo
DAREK SADOWSKI – bass, wokal
STANISŁAW SITARZ – tuba
WITOLD KROWIAK – perkusja
MACIEJ ŁUKASZEWICZ – pianino
JOANNA MICHALSKA – wokal

Zygi Jazz Band 1 Zygi Jazz Band 2 zygi Jazz Band