Atrakcje w okolicy
Katalogi promocyjne
Książka kucharska
Katalog Carpathia
Facebook
Google+
Youtube

26.05.2017 ULTRAMARATON JAGA KORA

ULTRAMARATON JAGA-KORA

26.05.2017 (piątek) – „Szlak kurierski Jaga-Kora”, spotkanie
z Bogusławem Berdelem w Galerii Zdrój, godz. 19.45

27.05.2017 (sobota) – Altany nad Czarnym Potokiem w Rymanowie Zdroju,
od 12.00 do 17.00, wspólne kibicowanie przy smakołykach „Jasia Wędrowniczka”

 

W Beskidzie Niskim staruje nowy projekt biegowy – Ultramaraton Jaga-Kora. Nazwa jak i logo biegu nawiązują do trasy kurierskiej Jaga-Kora, która prowadzi z Rymanowa Zdroju do granicy Polsko-Słowackiej i Rezerwatu Przyrody Źródliska Jasiołki.

Trasę tą pokonywali wielokrotnie podczas II Wojny Światowej polscy kurierzy, którzy przedostawali się tędy w kierunku Węgier.
Legendarny kurier Jan Łożański, pseudonim „Orzeł”, od wiosny 1940 do jesieni 1942 przemierzał ten szlak 45 razy.  Trasa Ultramaratonu Jaga-Kora została pomyślana tak aby pokonać jak największą część wytyczonego już szlaku kurierów, jak również odwiedzić wiele pięknych zakamarków Beskidu Niskiego.

Biegacze będą rywalizować na dwóch górskich dystansach – 70km oraz 40km. Dystans dłuższy ze startem i metą w Rymanowie Zdroju. Dystans krótszy ze startem w Moszczańcu i metą w Rymanowie Zdroju.

Organizatorem biegu jest firma Kardach T.T.E. przy współpracy z Klubem Biegacza Finisz Rymanów oraz Stowarzyszeniem „Nasz Rymanów”. Patronat nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Rymanów.

ZAPRASZAMY.

 

Jaga-Kora plakat