Atrakcje w okolicy
Katalogi promocyjne
Książka kucharska
Katalog Carpathia
Facebook
Google+
Youtube

23.09.2018 Galicyjski Festiwal Książki

GALICYJSKI FESTIWAL KSIĄŻKI

23 września 2018 (niedziela) – od godz. 10.00

Stowarzyszenie Pod Karpatami zaprasza wszystkich miłośników książek do wzięcia udziału w Galicyjskim Festiwalu Książki im. Augustyna Barana.

Podczas wydarzenia zaprezentują się regionalne wydawnictwa i autorzy związani z Podkarpaciem i galicyjskością poprzez miejsce swego życia i tworzenia oraz odwołań literackich i inspiracji.

Będzie to spotkanie publiczności festiwalowej z ludźmi piszącymi o naszym regionie w różnych formach (proza, poezja, wspomnienia, esej, reportaż, przewodnik, monografie historyczne i albumu).

W ramach imprezy przewidziano spotkania autorskie i prezentacje książek w promocyjnych cenach, a także imprezy towarzyszące, m. in. pokazy filmów dokumentalnych z Galicji i Karpat oraz wystawy fotografii.

Gościem specjalnym będzie Andrzej Stasiuk.

Jeden z najciekawszych twórców współczesnej, polskiej literatury. Znany jest ze swojego niepowtarzalnego stylu i podejścia do życia, a także zamiłowania do samochodowych podróży, krajobrazów prowincji. Laureat wielu nagród literackich, między innymi otrzymał Nagrodę Fundacji im. Kościelskich, Nagrodę Literacką „Nike” oraz Austriacką Nagrodę Państwową w dziedzinie literatury europejskiej.

„Opowieści galicyjskie”, „Biały kruk”, „Dukla”, „Jadąc do Bagdadu”, „Kroniki beskidzkie
i światowe” czy „Dziennik pisany później”, to tylko niektóre tytuły z bogatego dorobku Andrzeja Stasiuka, który mieszka w Wołowcu, w Beskidzie Niskim.

 

Wstęp – wolny

 

Więcej info: https://www.facebook.com/podkarpatami/

 

Program festiwalu