Atrakcje w okolicy
Katalogi promocyjne
Książka kucharska
Katalog Carpathia
Facebook
Google+
Youtube

2.02.2019 – BESKIDZKI RAJD NARCIARSKI ŚLADAMI DWÓCH KARDYNAŁÓW

Roztoki Górne – granica państwa – Ustrzyki Górne

 

Szanowni Uczestnicy Rajdu 2 K,

Zgodnie z ubiegłoroczną obietnicą w tym roku, 2019, spróbujemy rozpoznać trasę fakultatywną, tylko dla zuchwałych, ale przy tym z bardzo dobrą kondycją i doświadczeniem narciarskim. To jest odcinek od Roztok Górnych (za Majdanem k/Cisnej), do Ustrzyk Górnych, przez liczne szczyty i przełęcze, począwszy od Okrąglika, przez Dziurkowiec, Rabią Skałę, Kremenaros, Wielką Rawkę i Semenowe. Bite dziesięć godzin mocnej jazdy. Konieczne lepsze wyposażenie i zaopatrzenie. Niezbędne foki (także pod narty śladowe na łusce), podwójne rękawice, getry przeciwśnieżne, i cała górska reszta. W plecaku jedzenie  na cały dzień, duży termos, piersiówka. Konieczna także czołówka – do Ustrzyk będziemy zjeżdżać już po ciemku.

Start w niedzielę 3 lutego o 7.30, przy schronisku Cicha Dolina w Roztokach Górnych, w kierunku na przełęcz nad Roztokami. Nocleg przed we własnym zakresie, może Dybasiówska w Lisznej, albo agroturystyka w pobliżu Cisnej czy Majdanu. Busikiem tego samego dnia wracamy z Ustrzyk Górnych do samochodów w Roztokach. Nie mamy sponsora na facultativę, w tym roku, w następnych będzie łatwiej. Więc koszty pokrywamy sami, ale to nie powinno być przeszkodą dla zuchwałych. Koszty nie powinny być duże (nocleg i żywność do plecaka). Resztę informacji przed Rajdem 2 K. Byłoby dobrze, gdyby udało się zebrać 5-7 osobową grupę szturmową.

Pamiętajmy, że ks. Karol Wojtyła miał dobrze przechodzony ten odcinek, latem. Na nartach nie miał okazji, więc zrobimy to za NiegoJ

Do zobaczenia na Rajdzie 2K,

                                                                  komandor Roman Kuźniar