Atrakcje w okolicy
Katalogi promocyjne
Książka kucharska
Katalog Carpathia
Facebook
Google+
Youtube

19.10.2016 WIELKIE WYPRAWY – „JEDWABNYM SZLAKIEM -Z KROSNA DO CHIN”

19.10.2016 ( środa) godz. 18.30

STANISŁAW MATERNIAK, ŁUKASZ GRUDYSZ

„JEDWABNYM SZLAKIEM – Z KROSNA  DO CHIN”

plakat_Wyprawy 1

Stanisław Materniak – z zamiłowania zapalony podróżnik, który odwiedził wszystkie kontynenty, za wyjątkiem Austaralii, pokonując dziesiątki kilometrów samochodem i nie tylko. Fotograf dokumentujący nasz świat w cyklu „Ziemia planeta ludzi”, na codzień kieruje Krośnieńskim Przedsiębiorstwem Budowlanym w Krośnie S.A.

Łukasz Grudysz – filmowiec, forografik, podróżnik , fascynat kultury karpackiej i bałkańskiej. Swoje pasje i fascynacje kuturowe zręcznie miksuje, czego efektem są cykle fotografii, filmy dokumentalne i opracowania multimedialne ze wspólnym mianownikiem ” Podróż przez całe życie”.

IMG_0829

Podczas spotkania Goście opowiedzą o trwającej ponad dwa miesiące wyprawie do Chin.

W swoją podróż wyruszyli w czerwcu ubiegłego roku, załadowanym po dach samochodem Land Rover Defender.

IMG_2416a

Wyposażeni w mapy, kompas i GPS, ale bez wczytanych Map, Mongolii i Syberii… Szybko okazało się jednak, że krośnieńska załoga dobrze sobie radzi przy wyborze drogi, bo myśli.

Trasa wyprawy zaczęła się w Krośnie i tutaj się skończyła, wiodła przez Polskę, Łotwę, Rosję. Kazachstan, Kirgistan, Chiny, Mongolię, Rosję i Ukrainę. Przejechali razem wielki, starożytny Jedwabny Szlak, pona 26 tysięcy kilometrów po drogach i bezdrożach Europy i Azji.

IMG_5319a

 We wszystkich mijanych krajach, a w szczególności w Chinach, jako europejscy turyści  we własnym samochodzie wzbudzali wielkie zainteresowanie. Na parkingach zbierały się wokół nich gromady ludzi, którzy robili zdjęcia czy wsiadali do samochodu.Stali się  dla miejscowych wielką atrakcją turystyczną. Jednak, aby poruszać się po tamtejszych drogach musieli zdobyć chińskie prawo jazdy i chińskie dokumenty samochodu.Udało im się dokonać niemożliwego, bez żadnych awarii auta objechali pół świata  zwiedzając i odkrywając dzikie przestrzenie Azji Środkowej, pustynie, stepy, góry, zabytki Jedwabnego Szlaku i wiele wspaniałych miast , w tym jedno z najpiękniejszych miast w Chinach – Pingyao.

IMG_5548 IMG_5045

A jak radzili sobie przy zamawianiu posiłków? Gdzie spali? Co zobaczyli? Jak się porozumiewali? Co przeżyli i jak wytrwali trudy wyprawy?

O tym na spotkaniu z podróżnikami.

WSTĘP:

Dorośli –  10 zł

Dzieci i młodzież szkolna – bezpłatnie.

ZAPRASZAMY!

Patronat medialny:

Nasz Rymanów-2

Logotyp z napisem KrosnoCityPL

gazeta_25_2012.indd