Atrakcje w okolicy
Katalogi promocyjne
Książka kucharska
Katalog Carpathia
Facebook
Google+
Youtube

16.06.2017 – KONCERT MR POLLACK

MR POLLACK

16 CZERWCA (PIĄTEK)  GODZ. 19:00

WSTĘP: WOLNY

poster
Mr. Pollack tworzą bracia Jacek (gitary,vocal,) i Grzegorz (drums, sample,loopy ) Polakowie, którzy karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze.
Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę QŃ.
Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów.
Od tego czasu zespół nagrał jeszcze kilka płyt, w tym – ku zaskoczeniu swych fanów – jedną płytę zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej („Air on 6 strings”, rok 2000, utwory m.in. Beethovena, Mozarta, Bacha, Rimskiego-Korsakova – bardzo popularny „Lot trzmiela”).
Płyta ta cieszyła się dużą popularnością, utwory na niej nagrane na stałe weszły do repertuaru koncertowego zespołu, a Jacek został określony „Paganinim Gitary”.
Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie, zaś jego muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów.
Jacek w roku 1997 został uznany w Polsce za „Nową Nadzieję Gitary” w plebiscycie organizowanym przez wiodący fachowy magazyn „Gitara i Bas”, a w roku 2002 został uhonorowany w USA nagrodą „Największy nieodkryty talent gitarowy”.
Grzegorz w roku 2011 zajął 3. miejsce na międzynarodowym festiwalu perkusyjnym „Drum Off”, organizowanym przez Melody House Musical Instruments.
 d
Bracia Polakowie na krajowej scenie współpracowali z wieloma znanymi muzykami, m. in. z zespołem Chłopcy z Placu Broni, Renatą Przemyk, Jackiem Królikiem – aktualnie grającym w zespole Grzegorza Turnaua, Grzegorzem Skawińskim (Kombi, ONA).
Od 24.08.2014 do 11.09.2014 Zespół Mr.Pollack odbył bardzo udaną trasę koncertową po Chinach „Mr.Pollack 2014 China Tour” !!!
W roku 2015 nakładem Metal Mind Productions ukazała się najnowsza płyta zespołu, „Black Hawk”, bardzo dobrze przyjęta przez recenzentów muzycznych tak w Polsce, jak i za granicą (duże powodzenie w USA ,UK i Holandii ).