Atrakcje w okolicy
Katalogi promocyjne
Książka kucharska
Katalog Carpathia
Facebook
Google+
Youtube

15.02.2017 WIELKIE WYPRAWY – ŁUKASZ SUPERGAN

15.02.2017 (środa) – godz. 18.30

ŁUKASZ SUPERGAN

DROGA. 4000KM PIESZO DO SANTIAGO DE COMPOSTELA

san0

W Europie niewiele jest szlaków starszych niż ten. Dlatego nazywa się go po prostu „Drogą” – „Camino”. Od 1200 lat pielgrzymi ze wszystkich zakątków Europy wyruszają w drogę do północno-zachodniej Hiszpanii. Jak głosi chrześcijańska tradycja to tam, pochowany został święty Jakub Apostoł. Miejsce jego spoczynku stało się jednym
z najważniejszych sanktuariów świata, Santiago de Compostela. W szlakach wiodących do Santiago tkwi magia, która sprawia, że co roku tłumy wędrowców ruszają, by odbyć trudny marsz do tego miejsca.

sant1 — kopia

Wiosną 2013 roku Łukasz rozpoczął najdłuższą drogę swojego życia. Na podobieństwo średniowiecznych pątników, wyruszył pieszo do Hiszpanii wprost spod drzwi swojego domu, z Warszawy. Wędrując przez 5 krajów Europy, po 111 dniach dotarł do Santiago i nad brzeg Atlantyku, przechodząc około 4000 kilometrów, trudnych, pięknych, wzruszających, zmuszających do refleksji.

sant5

Jak wygląda Europa z perspektywy pieszego? Kim są ludzie, którzy decydują się na długą wędrówkę do Santiago i po co mierzą się z jej trudnościami? Jak zmienia się człowiek u kresu takiej drogi? I czy niewierzący może iść na pielgrzymkę? „Droga” to opowieść o najdłuższej wędrówce życia, emocjach jakie jej towarzyszyły i ludziach spotkanych na szlaku.

sant3

Łukasz Supergan – specjalista od długodystansowych przejść górskich. W 2004 roku ukończył pierwsze w historii samotne przejście Karpat (powtórzył je po 9 latach). Przeszedł 4 000 km szlakiem Warszawa – Hiszpania. Przemierzył 2300 km irańskich gór Zagros, ma na swoim koncie grań Pirenejów, zimowe Karpaty Słowackie oraz trawers Islandii – zawsze samotnie. Autor dwóch książek; „Pustka wielkich cisz” i „Pieszo do irańskich nomadów”.
http://www.lukaszsupergan.com/

sant6

WSTĘP: Dorośli: 10 zł/osoba
Dzieci i młodzież szkolna – gratis!

PATRONAT MEDIALNY

gazeta_25_2012.indd

Logotyp z napisem KrosnoCityPL

 Nasz Rymanów-2