Atrakcje w okolicy
Katalogi promocyjne
Książka kucharska
Katalog Carpathia
Facebook
Google+
Youtube

07.09.2014 – Karpacki Festiwal Smaków

festiwa_smakow_2014_v1

 

12:00 – 12:30 – Spektakl „Smakułyki” otwiera przed dziećmi magiczny świat zakamarków kuchennych. Jak brzmi cukier, jak twardy jest orzech, ile potrzeba mąki by zapanowała zima na stole, jakie zaklęcia kryją się w książce kucharskiej? Na te pytania szukają odpowiedzi twórcy spektaklu.
Kuchnia jest krainą dźwięków i wielu zmysłów. Aktorzy prowadzą przez nią widzów i uczą rozpoznawać przedmioty, rozróżniać zapachy, nazywać zjawiska w kuchni, jednocześnie proponując wykorzystanie codziennych przedmiotów do zabaw muzycznych, tworząc m.in. cymbałki ze sztućców, lub bębny z misek i garnków. Działając na zmysły dziecka sztuka rozwija wyobraźnię, zachęca do zabawy i odkrywa tajemnice słodkiego świata wypieków.
Zapraszamy na prawdziwą ucztę!

Spektakl powstał dzięki Stypendium Artystycznemu Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego uzyskanego przez reżysera spektaklu Honoratę Mierzejewską – Mikoszę.
Teatr Poddańczy „Smakułyki”
reż. Honorata Mierzejewska – Mikosza
muz. Iga Eckert
pomoc przy scenografii: Krzysztof Paluch
występują: Agata Butwiłowska, Honorata Mierzejewska – Mikosza, Ewa Mrówczyńska

*spektakl przeznaczony dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=ivAimcrG1RI

teatr-poddanczy

Burjan to zespół folkowy powstały w 2008 roku z inicjatywy Marka Rotko. Inspiracją zespołu jest głównie muzyka łemkowska ze względu na miejsce zamieszkania jego członków- Beskid Niski gdzie przeplatają się ze sobą kultury Łemków, Ukraińców, Żydów, Pogórzan. Zespół tworzy 7 osób, a w skład instrumentarium wchodzą: gitara elektryczna, gitara basowa, akordeon, flet poprzeczny, skrzypce, djembe i perkusja. Pierwszy ich koncert odbył się podczas „Chwili z rusińską – łemkowską kulturą” w Liścu. Wtedy zespół postanowił o kolejnych próbach i wspólnym muzykowaniu, co okazało się bardzo trafnym posunięciem.

burjan-11

„Kiszenie kapusty wg norm unijnych” – to satyra, którą odegra Zespół „Maruszynianki” z Maruszyny, na bezsensowne przepisy uchwalane przez biurokratów unijnych.
Zespół składa się z 6 pań.